Contact image

(Register) podoloog, fysiotherapeut en MSU-echografist

Ontmoet Mienke van der Goot. Zij is als (register) podoloog, fysiotherapeut en MSU-echografist werkzaam bij Podozorg Badhoevedorp en Podozorg Naarden.

Persoonlijke geschiedenis

Na afronding van mijn studie fysiotherapie in 1998 ontwikkelde ik bijzondere interesse voor enkel en voetproblematiek. De voet als fundament voor het menselijk bewegen.

Dit leidde tot een opleiding aan de Academie voor Podologie die in 2004 werd afgerond tot Registerpodoloog. Hierop volgend deed ik mee met de eerste lichting Basisopleiding Muskuloskeletal Ultrasound Enkel en Voet. Dit om de diagnostiek binnen mijn behandelplan te optimaliseren.

De laatste 10 jaar ben ik werkzaam bij Back in Shape Badhoevedorp hier ben ik fysiotherapeut en podoloog met speciale aandacht voor enkel en voetproblemen. Ook heb ik uitgebreide interesse in chronisch pijnproblematiek in brede zin. Een voet kan niet los gezien worden van mens en geest. Mijn aanpak richt zich op het biopsychosociale model.

In 2014 werd ik gevraagd om in de Bergman kliniek te komen werken. Hier ben ik echografist van enkel en voet in nauwe samenwerking met de sportarts en orthopedisch chirurg.

Om mijn vaardigheden verder te optimaliseren rondde ik in januari 2017 de deeltijd master Practitioner Muskuloskeletal Ultrasound af. In de Bergman kliniek richt ik mij volledig op de diagnostiek middels echografisch onderzoek. Gecombineerd met de ervaring als fysiotherapeut en podoloog levert dit een breed analytisch vermogen op die voordelig is voor de patiënt. Bij Podozorg Badhoevedorp richt ik mij naast de uitgebreide diagnostiek ook op een optimale behandeling en begeleiding bij pijnklachten.

Wordt uw behandeling vergoed?

Podotherapie wordt vergoed vanuit aanvullende pakketten. U kunt bij uw eigen zorgverzekering controleren of u recht heeft op vergoeding. Indien dit zo is declareren wij, in de meeste gevallen, elektronisch voor u. In dat geval betaald u alleen een eventuele eigen bijdrage. Wij kunnen u vooraf informeren over de te verwachten kosten.

Lees meer over vergoedingen

Onze patiënten aan het woord

Lees alle ervaringen

arrow_circle_left
  • format_quote

    Ervaring van Jesse

    “Zeer prettige en professionele bejegening. Ben al ruim 6 maanden aan het revalideren. Niet alleen het fysieke aspect , maar ook het mentale aspect krijgt aandacht.”

  • format_quote

    Ervaring van G.F. Werner

    “Ik kom al jaren bij Podozorg Amsterdam voor mijn zooltjes en ben altijd erg goed geholpen.”

  • format_quote

    Ervaring van Frans

    “Mijn hielspoorklachten bleken door mijn omhoogstaande grote teen te komen. Ik kreeg uitgebreide uitleg over oorzaak en oefeningen.”

  • format_quote

    Ervaring van Johan

    “De podoloog van Podozorg luistert heel goed, vertelt over alles we ze doet, legt uit wat en waarom.”

  • format_quote

    Ervaring van Erik

    “Mijn zooltjes zitten perfect en ondersteunen feitelijk je hele lichaam”

arrow_circle_right

Heeft u last van pijnlijke voeten?

Heeft u last van pijn of andere klachten bij het lopen of staan? U bent niet de enige!

In onze Podozorg praktijken doen we dagelijks ervaring en kennis op over een groot aantal voetklachten. Deze kennis en ervaring hebben we gebundeld en voor u beschikbaar gesteld.

Alles over voetklachten

Recente publicaties

  • Pijn onder de voorvoet

  • Hielspoor

  • Beknelde zenuw in de voorvoet

  • Kromme stand van de teen

  • Pijnlijke achillespees

  • Bult bij de kleine teen

Recente publicaties

  • 03 juli 2025

    De juiste behandeling voor voetklachten

    Echografisch onderzoek helpt bij het vinden van de oorzaak van voetklachten en leidt tot een gerichte, effectieve behandeling op maat.

    Door Lisette de Graauw

  • 17 juni 2025

    “Ik krijg er kromme tenen van!”

    Kromme tenen ontstaan vaak door een doorgezakte voorvoet en kunnen leiden tot eelt, nagelproblemen of pijn bij staan en lopen.

    Door Podozorg Nederland

  • 19 mei 2025

    Pijn aan uw teen na stoten: wat als het niet overgaat?

    Heeft u uw teen gestoten? Als het kapsel en de bandjes om het teengewricht niet stevig genoeg meer zijn kan een instabiel teengewricht ontstaan.

    Door Nicole Drenth

  • 08 mei 2025

    Een Jonesfractuur

    Een Jonesfractuur betreft een breuk van het vijfde middenvoetsbeentje, gelegen aan de buitenzijde van de middenvoet, nabij uw kleinste teen.

    Door Podozorg Nederland

  • 17 april 2025

    Voorvoet varus: symptomen, oorzaken en behandeling

    Voorvoet varus is een afwijking waarbij de voorvoet naar binnen kantelt, wat kan leiden tot pijn, vermoeidheid en een afwijkende loop.

    Door Liesbeth Dijkshoorn

  • 06 maart 2025

    Waarom heb ik koude voeten?

    Koude voeten kunnen ontstaan door een verminderde doorbloeding, hormonale schommelingen of externe factoren. Gerichte aanpassingen helpen om klachten te verminderen.

    Door Delia de Bliek